Fuar Standları

Yurtiçi veya yurtdışı müşteriye özel, yaratıcı fuar standları tasarımları ve uygulamaları.

Fuar Standları

Firmalar, ürünlerini pazarlayabilmek için farklı yerlerde düzenlenen çeşitli fuarlara katılırlar. Bu fuarlarda, ürünlerin sergilendiği, müşterilere ürünlerin tanıtılmaya çalışıldığı, fuar alanı içerisindeki alana fuar standı denilmektedir. Hizmet seçeneklerimiz arasında yer alan fuar standları bölümünde, fuarın amacına yönelik çalışmalar yaptığımızı ve ihtiyaç duyulan standların, kaliteli olarak hızlı bir şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Fuar standlarının amacı müşteri dikkatini çekebilmek ve müşterinin ürünleri daha incelemesini sağlayabilmektir.

Firmamız, tüm hizmet kolları ile ilgili modern tasarım yöntemlerini kullanmaktadır. Fuar alanlarında, işletmeler için ayrılan yerin ölçülerine ve konumuna göre stant tasarımlarını yapıyor, görsel üzerinde çalışarak, en iyi standın oluşmasını sağlıyoruz. Firma için faydalı olabilmesi için verimliliği artırıcı tüm ayrıntılara dikkat ediyoruz. Verimliliğin artırılabilmesi için standın tasarımı, kurulacağı alan ve büyüklüğü, teknik detaylar ve iletişim seçenekleri, müşteri odaklı olmalıdır.

Stant tasarımlarında şunlara dikkat ediyoruz;

  • Ürünler ön plana çıkmalı,
  • Sade bir düzende olmalı,
  • Ziyaretçilerin dikkatini çekmeli,
  • Sade sunuş yapılmalı ve ilgi çekici olması sağlanmalı,
  • Firmanın tanıtımını en iyi şekilde yapmalıdır.

Fuar Standı Çeşitleri

İzmir merkezli hizmetlerimiz ile Türkiye’nin farklı yerlerinde yapılacak fuarlar için stand tasarımları yapıyoruz. Fuar standı her zaman sade ve şık tasarıma sahip olmalıdır. Bu çalışmalar, fuarda, firmanın ön plana çıkmasını ve daha fazla ilgi çekmesini sağlayacaktır. Tasarımları oluştururken, hangi tür stand tasarımının yapılacağına karar vermek gerekiyor. Fuar stand çeşitleri, modüler standlar ya da ahşap standlar olarak belirlenmektedir. Düzenlenen fuarın hangi sektör hizmetleri için yapıldığı, fuar alanı tercih edilecek stand tasarım çeşidini belirleyici olacaktır. Tüm çalışmalar müşteri odaklı hesaplamalarla yapılmalıdır. Firmamız, uzman kadrosu ile tüm fuar türlerine göre çok sayıda stand tasarımı çalışması yapmakta ve firmalara seçenekler sunarak, tercih edilen standın hemen hazırlanmasını sağlamaktadır.

Fuar Standının Önemi

Fuarlarda, firmalar tarafından kullanılan standlar, firmaların görünün yüzü konumundadır ve tamamen firmanın kurumsal kimliğini yansıtmaktadır. Kullanılan tasarımlar, standın büyüklüğü, şıklığı ve ürün sunumu, firma için en önemli hususlardan birisidir. Tasarımlarımızı yaparken, alışıla gelmiş yöntemler dışında, farklılık oluşturabilecek ve diğerlerinden daha fazla dikkat çekebilecek özellikleri kullanmaya çalışıyoruz. Ziyaretçiler, stand içerisinde, firmanın ürünlerini rahatlıkla inceleyebilmelidir. Bunun için tüm stand tasarımlarımızı alanında uzman ve orijinal fikirlere sahip çalışanlarımız ile hazırlıyoruz. Tasarımlarda, ürün sunum alanı ile birlikte, ziyaretçilere bilgilendirme yapılacak alanları, ikram alanlarını ayrı ayrı belirliyoruz.

Stand Tasarım Farkları

Fuar alanlarında, firmalar için özel stand tasarımları hazırlarken, standın ölçülerinin yapılacak çalışmalar için çok önemli olduğunu biliyoruz. Fuar alanı içerisinde, firma için ayrılan yerin konumuna göre çalışmalar yapılmaktadır. Stand çalışmalarımızı, köşe standı, sıra standı, kafa standı ve ada standı şeklinde kurulum yeri konumuna göre yapıyoruz. Fuar standı çalışmalarında, sadece standın tasarımını yapmak yeterli olmayabiliyor ve ürünlerin 3d animasyon sunumlarının yapılabileceği alanında hesaplanması gerekiyor. Stand tasarım farkları, ürünlerin sunum şekline göre değişiklik göstermektedir.

Müşteri Talepleri

Fuar standı ihtiyacı olan müşterilerimiz, daha çok önceden katılmış oldukları ve başka firmaların kullandığı, beğendikleri stand modellerine benzer çalışmalar yapmamızı istemektedir. Tüm çalışmalarımız, müşterilerimizin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında yaptığımız, tasarım çalışmalarının, üç boyutlu sunumlarını kendilerine yapıyor, tasarım için onay verildikten sonra gerekli malzemelerin hazırlanmasına hemen başlıyoruz. Müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmek için uzmanlarımız, birçok örnek fuar standı tasarımı hazırlamaktadır. Bu örnekleri kendilerine sunuyor ve hem fikir veriyor hem de farklı tasarımlar arasından seçimler yapmalarını sağlıyoruz. Yaptığımız ön çalışmalar, daha hızlı hizmet vermemesini sağlamış oluyor.